Zavidovići: Svečano otvaranje renovirane “Prve osnovne škole”

Danas je u Zavidovićima u Sportskoj dvorani Prve osnovne škole, upriličeno svečano otvaranje renoviranog objekta ove škole, urađenog u sklopu projekta energetske efikasnosti i uštede energije, koji provode Vlada FBiH i Vlada ZDK, a koji se realizira u nekoliko općina širom BiH.

Svečanom otvaranju prisustvovali su brojni gosti i zvanice sa područja naše Općine, a posebno ističemo prisustvo predstavnika Vlade Federacije na čelu sa ministrom prostornog uređenja Josipom Martićem, zatim prisustvo Premijera Vlade ZDK-a gosp. Miralema Galijaševića, ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta u Vladi ZDK-a Mensura Sinanovića, a ovom svečanom i važnom događaju za našu Općinu prisustvovali su još i Mesud Mustedanagić, tehnički ekspert projekta Energetske efikasnosti BiH, Samka Lokmić, koordinator projekta Energetske efikasnosti BiH,  Kadir Erol, pomoćnik načelnika turskog grada Gemlika, Direktor Prve osnovne škole, kao i Direktori osnovnih i srednjih škola sa područja naše Općine, te na koncu djeca, roditelji i uposlenici Prve osnovne škole.

Prisutnima su se obratili Federalni ministar Martić, koji je čestitao djeci i kolektivu Prve osnovne škole na ovako lijepom i reprezentativnom objektu, te naglasio veliki doprinos Vlade ZDK-a u realizaciji ovog projekta, zatim Premijer ZDK-a Galijašević, koji je izrazio zadovoljstvo realizacijom ovog projekta i najavio da će ove godine u sklopu projekta energetske efikasnosti i uštede energije biti urađena i Gimnazija Rizah Odžečkić, te Ministar Sinanović, koji je kazao da je ovo sve urađeno za poboljšanje odgoja i obrazovanja naše djece, a posebno se zahvalio Federalnom ministru Martiću i njegovom timu koji su veoma kooperativni i koji podržavaju Vladu ZDK-a u njenim aktivnostima i projektima.

U sklopu kulturno-zabavnog dijela programa današnjeg svečanog otvaranja, kojeg su izveli učenici Prve osnovne škole i KUD Krivaja, dodijeljene su i zahvalnice svima onima koji su na bilo koji način učestvovali u ovom projektu i doprinijeli njegovoj uspješnoj realizaciji, a nakon toga upriličeno je presijecanje vrpce, te obilazak škole i njenih prostorija koje su zaodjenute jednim prelijepim novim ruhom, pa daju zaista prelijep ugođaj i ambijent za nastavu i ugodan boravak u njima.

Čestitamo djeci i uposlenicima Prve osnovne škole i želimo im mnogo godina uspješnog korištenja obnovljenog objekta škole, puno uspjeha u radu i nastavnim aktivnostima, a zahvaljujemo svima onima koji su na bilo koji način doprinijeli realizaciji ovako vrijednog projekta za naš grad, a prije svega za djecu koja su naša budućnost.

zavnews

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *