Zavidovići: Održano takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola

Danas je u prostorijama Druge osnovne škole u Zavidovićima, održano Općinsko takmičenje iz matematike, za učenike šestih, sedmih, osmih i devetih razreda osnovnih škola sa područja naše Općine.

Ovo je za naš grad bio veoma važan događaj, možda i jedan od najvažnijih ne samo u ovom mjesecu nego i u godini, jer na jednom mjestu skupiti najbolje matematičare među osnovcima je svakako samo po sebi vrijedno svake hvale, spomena i isticanja. Danas su ta djeca osnovci a sutra ako Bog da ko zna, možda i predvodnici našeg grada, naše lijepe domovine BiH, nositelji promjena i predvodnici u radu za bolje sutra društva u cjelini.

Druga osnovna škola imala je čast danas ugostiti 72 talenta, koji su se takmičili za titule najboljih među najboljima, i bez obzira na konačne rezultate, svi oni su pobjednici, jer su došli kao najbolji u svojoj školi i u svojoj sredini.

Sa njima su došli i njihovi vrijedni nastavnici matematike, koji su svakako među najzaslužnijima za njihov uspjeh, i koje također treba pohvaliti, jer rade veoma važan i odgovoran posao, tim više što se konačni i pravi rezultati njihovog rada vrlo često ne vide ni za nekoliko decenija, a ponekad tek nakon njihovog radnog vijeka.

Takmičenje je održano po razredima od šestog do devetog razreda, i učenici su dobili po 4 zadatka, koje su imali priliku raditi 2 sata, a nakon toga komisije koje su sačinjavali nastavnici matematike, pregledale su testove i utvrdile konačne rezultate, i oni su slijedeći:

 • Rezultati takmičenja učenika šestog razreda
 1. mjesto Amina Bukvić, Prva osnovna škola
 2. mjesto Eldar Mujdžić, Druga osnovna škola
 3. mjesto Lamija Joldić, Prva osnovna škola

     Rezervni takmičar je Elmas Hamidović, Prva osnovna škola,

 • Rezultati takmičenja učenika sedmog razreda
 1. mjesto Ilma Keserović, O.Š. Kovači
 2. mjesto Maid Hrkić, O.Š. Kovači
 3. mjesto Nadina Hasić, O.Š. Kovači

     Rezervni takmičar je Jasmina Karanović, O.Š. Vozuća,

 • Rezultati takmičenja učenika osmog razreda
 1. mjesto Hana Zukić, O.Š. Vozuća
 2. mjesto Faris Keserović, Druga osnovna škola
 3. mjesto Amina Zvekić, Druga osnovna škola

     Rezervni takmičar je Sajma Mešić, O.Š. Kovači,

 • Rezultati takmičenja učenika devetog razreda
 1. mjesto Adna Čamdžić, Prva osnovna škola
 2. mjesto Iman Ahmić, Prva osnovna škola
 3. mjesto Ajla Horozović, O.Š. Hajderovići

     Rezervni takmičar je Tarik Buljubašić, O.Š. Gostović.

 • Rezultati po školama su slijedeći:

     Šesti razred

 1. mjesto Prva osnovna škola
 2. mjesto Druga osnovna škola
 3. mjesto O.Š. Kovači,   

     Sedmi razred

 1. mjesto O.Š. Kovači
 2. mjesto O.Š. Hajderovići
 3. mjesto O.Š. Vozuća,  

     Osmi razred

 1. mjesto Druga osnovna škola
 2. mjesto O.Š. Vozuća
 3. mjesto O.Š. Kovači, 

      Deveti razred

 1. mjesto Prva osnovna škola
 2. mjesto O.Š. Hajderovići
 3. mjesto Druga osnovna škola.

Svim pobjednicima od srca čestitamo, a čestitamo naravno i svim ostalim učesnicima, jer kako smo kazali svi oni su već pobjednici, samo su danas neki imali malo više sreće, pa su ponijeli diplome i priznanja, zato neka svi oni budu ponosni na sebe, kao što su na njih ponosni roditelji, prijatelji, kolege, nastavnici i nihove škole iz kojih dolaze.

Za kraj još da kažemo da će svi pobjednici predstavljati naš grad na kantonalnom takmičenju, pa im želimo mnogo uspjeha i sreće i želimo da nas obraduju dobrim rezultatima, a čestitke i kolektivu Druge osnovne škole na odličnoj organizaciji takmičenja i tradicionalno dobrom gostoprimstvu.

zavnews

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *