Pobjeda u maratonskom meču: Džumhur zakazao duel protiv Đokovićevog “krvnika” (video)

Damir Džumur, najbolji bh. teniser, plasirao se u drugo kolo ATP turnira Masters serije 1000, koji se igra u Miamiju.

Džumhur je bio bolji od Hyeon Chunga, najboljeg tenisera Južne Koreje, kojeg je u maratonskom meču, nakon dva sata i 28 minuta igre savladao sa 2:1 u setovima.

Prvi set je nakon 53 minute igre otišao na stranu Chunga, koji je slavio sa 6:3. Džumhur se vratio u drugom setu i ekspresno, za 25 minuta, izjednačio na 1:1 (6:1).

Naš prvi reket smogao je snage da spasi 5 meč lopti i izbori tie-break, u kojem je igrao kao preporođen slavivši 7:1.

U 2. kolu Džumhur će igrati protiv Nicka Kyrgiosa, koji je ove godine dva puta savladao Novaka Đokovića, doskora prvog tenisera svijeta!