Naši juniori deklasirali Finsku, još jedna prepreka do SP!

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazila je reprezentaciju Finske za plasman od 5. do 8. mjesta na Evropskom prvenstvu rezultatom 95:72.

Nakon odlično otvorenog meča, mladi košarkaši BiH došli su do prednosti od 8:0. U prvom poluvremenu susreta naši igrači došli su do 14 poena prednosti. Dobro raspoloženi Džanan Musa upisao je 16 poena.

U posljednjoj četvrtini odlučnom igrom mladi bh. reprezentativci nisu dopustili Fincima da se vrate u igru te ugasili svaku nadu za pobjedom.

Najbolji strijelac meča bio je Džanan Musa koji je skupio 24 poena, a pratili su ga Nikola Marić sa 14 i Amar Gegić sa 16 poena.

U narednom susretu naši košarkaši igrat će protiv reprezentacije Španije za 5. mjesto koje osigurava plasman na Svjetsko prvenstvo.